NNW Dziecka: jak zgłosić szkodę

Na początku roku szkolnego wielu rodziców staje przed wyborem najlepszego ubezpieczenia dla dziecka. To nie lada wyzwanie, bowiem oferta towarzystw z roku na rok jest coraz lepsza i bardziej konkurencyjna od tej, która proponowana jest w placówkach. Coraz więcej osób uważnie sprawdza zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela, a także dodatkowe świadczenia, które mogą uzyskać w przypadku wystąpienia wypadku.


Warto wiedzieć, jakie formalności są niezbędne przy tego typu roszczeniach, bowiem ten moment jest bardzo stresujący, zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców.


Wsparcie specjalisty jest w takiej sytuacji nieocenione. Przygotowaliśmy dla Was krótką i czytelną instrukcję zgłoszenia szkody, powstałej w wyniku nieszczęśliwego wypadku.


Poniższy poradnik dotyczy tych, którzy wybrali polisę na www.nnwdziecka.pl. Pamiętajmy, że każde towarzystwo ustala własne warunki ubezpieczenia i sposób zgłaszania roszczeń.1. Zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, by upewnić się, że zakres odpowiedzialności towarzystwa obejmuje sytuację, która miała miejsce. Na zgłoszenie masz 36 miesięcy od zakończenia leczenia.


2. Przygotuj aktualną polisę twojego dziecka i uzyskaną dokumentację medyczną, notatki policyjne, a także imienne faktury (na dane dziecka) od lekarza, rehabilitanta lub z apteki.


3. Wejdź na stronę ubezpieczyciela i zgłoś szkodę on-line. Możesz także skorzystać z Infolinii lub wypełnić formularz i przesłać go pocztą tradycyjną bądź drogą mailową na adres towarzystwa.

- Szkody z tytułu NNW są szkodami majątkowymi, toteż wybierz zakładkę "Ubezpieczenia majątkowe", a następnie "Zgłoś szkodę online" i "szkoda na osobie".

- Rodzaj szkody to "szkoda NNW z polisy majątkowej". Typ polisy to "184", a jej numer znajduje się na dokumencie.


4. Uzupełnij pozostałe pola, dotyczące historii wypadku.

Pamiętaj

Pamiętaj, że jeśli dziecko uległo wypadkowi, to możesz wnioskować o kwotę ubezpieczenia z kilku ryzyk np. trwały uszczerbek na zdrowiu, koszty leczenia, koszty rehabilitacji oraz w szczególnych wypadkach za pobyt w szpitalu

5. Wprowadź dane ubezpieczonego dziecka.


6. Dołącz w formie skanu dokumenty związane z wypadkiem.

zdjęcie autora
Autor artykułu: MAGDALENA NOWICKA

Doświadczony ekspert w dziedzinie ubezpieczeń i ochrony dzieci. Przez wiele lat pracowała jako doradca ubezpieczeniowy, pomagając rodzicom i opiekunom w wyborze odpowiednich polis ubezpieczeniowych dla ich pociech. Jako matka dwójki dzieci, doskonale rozumie obawy i troski rodziców związane z bezpieczeństwem ich dzieci. Jej osobiste doświadczenia motywują ją do dzielenia się swoją wiedzą i wskazówkami na temat ubezpieczeń NNW dla dzieci.